Domy a místa působení karmelitánů v ČR
Do farnosti v Olomouci-Hejčíně přišli karmelitáni v roce 1990, převzali duchovní správu farnosti a opravili farní budovu, takže se mohla stát studijním domem – určeným pro bratry, kteří se připravují na kněžství a docházejí na teologickou fakultu Univerzity Palackého.
Převorem konventu je P. Gorazd Pavel Cetkovský. Dále komunitu tvoří P. Melichar Jozef Markusek, P. Josef Jančář, P. Norbert Jaroslav Žuška a br. Petr Vydra.
Do Prahy-Liboce přišli karmelitáni na pozvání pražského arcibiskupa kardinála Miloslava Vlka v roce 1996 a ujali se duchovní správy farnosti sv. Fabiána a Šebestiána. V roce 1998 převzali kostel, faru, přilehlé budovy i zahradu do vlastnictví řádu.
Převorem konventu je P. Jeroným Josef Ertelt, který je zároveň admnistrátorem farnosti sv. Fabiána a Šebestiána. Komunitu tvoří dále P. Jan Vianney Hanáček rektor kostele sv. Havla a farní vikář libocké farnosti, P. Dominik Norbert Smeja, farní vikář, P. Cyril Vojtěch Kodet – výpomocný duchovní v kostele sv. Havla a nemocniční kaplan P. Jan Fatka .
Ačkoli budova kláštera byla při poutním kostele Panny Marie Karmelské v Kostelním Vydří postavena již v polovině 18. století – aby tu poutníkům byli k dispozici kněží každodenně, nepříznivé společenské poměry (osvícenství a vláda Josefa II.) tehdy příchodu řeholníků zabránily. Snad by jimi bývali byli bosí karmelitáni.