Aktualizováno: 5.1.2009
Řád karmelitánů

Programy pro mladé lidi
v Kostelním Vydří

Mladé lidi z řad našich přátel i nových zájemců, které by lákalo specifické putování krajinou České Kanady i vlastního srdce zveme k účasti na programu nazvaném

„Pohraničím bez hranic“

Kdy a kde:

začátek v úterý 12. srpna ve 12.30 hodin v klášteře v Kostelním Vydří.
Zakončení opět v Kostelním Vydří v neděli 17. srpna 2008 obědem.

O co půjde:

téměř týdenní putování z Kostelního Vydří přes, Landštejn, Pomezí, Klášter u Nové Bystřice, Reingers, Kleinzwettl, Romavu a zpět do Kostelního Vydří, spojené s pozorováním krásy tohoto koutu země naší i našich rakouských sousedů a zdejší přírody, spojené s poznáváním vzdálené i nedávné historie tohoto kraje, v němž loni po tisíci letech státní hranice přestala být dělicí čárou, putování spojené se znovuvztyčením kříže na místě kaple v zaniklé vesnici Romava, a prokládané každodenní mší svatou a modlitbou za někdejší i nynější obyvatele těchto míst, ale i za nás samotné a za přijetí či zdolání hranic v nás, což bude příležitostí k dalším zážitkům, které v této chvíli těžko předvídat, to vše ve společenství asi dvaceti dalších mladých lidí a několika karmelitánů a karmelitek Dítěte Ježíše z Kostelního Vydří. Vyvrcholením programu by měla být společná česko-rakouská mše sv. na místě bývalé kaple v Romavě v sobotu 16. srpna.

Pro koho je putování určeno:

pro mladé lidi od 16 do 30 let, kteří mají odpovídající zájem o duchovní stránku programu a také potřebnou fyzičku (ve středu a pátek předpokládáme i 20-25 km chůze denně, ostatní trasy budou kratší – vždy se půjde bez zavazadel, tři noci strávíme pod stanem, první a poslední noc bude ubytování v klášteře v Kostelním Vydří).

Co s sebou nezapomenout:

spacák, karimatku, stan (kdo nemá, ozvěte se O. Václavovi, pokud jste to již neučinili), jídelní misku a lžíci (teplé obědy budeme dovážet na místo, kde se v poledne zastavíme, snídaně a večeře budou studené), platný doklad (OP v euroformátu, nebo cestovní pas), dobře prošláplé boty, zájemci plavky, lahve na pití, oblečení i pro případ nepříznivého počasí.
Případné další dotazy na vaclav@karmel.cz

Na kolik to přijde:

1.100,- Kč na osobu a celou akci (v ceně je ubytování, celodenní jídlo,...)

Jak se přihlásit:

Také
ZDE
se můžete přihlásit
Klášter karmelitánů
Kostelní Vydří 58
380 01 Dačice
tel. 384 420 119
e-mail: vaclav@karmel.cz

Zde jsou obrázky z předchozích let

       Pohraničím bez hranic 2008

       Putování Českou kanadou 2006

       Klášter zevnitř 2003

       Klášter zevnitř 2004

       Duchovní obnova pro mládež 2003

 
© Českomoravská generální delegatura Řádu karmelitánů